12 نشانه پشیمانی پس از طلاق برای مردان و زنان - کلینیک روانشناسی آوان | مرکز مشاوره روانشناختی

12 نشانه پشیمانی پس از طلاق برای مردان و زنان

فهرست مطالب

پشیمانی پس از طلاق

ازدواج در پاره ای از مواقع می تواند یک مشکل باشد، به‌خصوص اگر باور داشته باشید که به انتهای راه رسیده‌اید. متأسفانه هیچ راه آسانی برای قضاوت در مورد طلاق وجود ندارد که بگوییم پس از طلاق پشیمان خواهیم شد یا خیر؛ فرایند جدایی همه افراد به‌نوعی منحصربه‌فرد است. در این مقاله قصد داریم به بررسی نکته‌هایی بپردازیم که آیا خود شما یا شریک عاطفی‌تان از طلاق پشیمان است یا خیر.

ناراحتی و پشیمانی پس از طلاق برای زنان و مردان چه تفاوتی دارد؟

طلاق بر مردان و زنان به شیوه‌های متفاوتی تأثیر می‌گذارد. صرف‌نظر از این‌که آیا آن‌ها آغازگر طلاق بوده اند یا خیر، زنان بلافاصله شروع به ناراحتی می‌کنند. از سوی دیگر، مردان معمولاً طوری رفتار می‌کنند که انگار همه‌چیز خوب است، حتی اگر جدایی باعث درد شدید آن‌ها شود. در ادامه 12 نشانه پشیمانی پس از طلاق را توضیح می‌دهیم.

برای مشاوره روانشناسی رزرو وقت یا می توانید از طریق تماس ارسال پیام در واتس اپ : 09900064001

12 نشانه پشیمانی پس از طلاق برای مردان و زنان

همسران سابق معمولاً سعی می‌کنند در ابتدا بیش از حد لازم با هم تعامل نداشته باشند. دلیلش این است که هر دوی آن‌ها چیزهای زیادی در ذهن خود دارند. ممکن است در طول زمان متوجه تغییرات مثبتی در سبک زندگی همسر سابق خود شوید. بااین‌حال، ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد تا همه احساسات منفی محو شوند.

شما یکدیگر را دوست دارید

این نکته را در نظر بگیرید که حتی یک پیوند عاطفی قوی نیز برای حفظ یک ازدواج مشکل‌دار کافی نخواهد بود. بااین‌حال، ممکن است انگیزه‌ای باشد که برای یک شروع دوباره با همسر قبلی خود نیاز دارید.

اگر شرایط مشاوره حضوری با روانشناس را ندارید میتوانید از خدمات مشاوره روانشناسی تلفنی آوان استفاده کنید

شما در موضوعات مهم با هم تفاهم دارید.

فرض کنید شما و شریک زندگی‌تان در مورد مسائل اصلی (مانند مشارکت والدین در نگهداری فرزندان، مذهب یا اخلاق، فرهنگ و امور مالی) عقاید و فلسفه‌های مشابهی دارید. در آن صورت، متوجه می‌شوید که در جایی که مهم است با هم یکسو هستید. هرچند اختلافات کوچک‌تر ممکن است زندگی مشترک شما را تحت‌الشعاع قرار داده باشد، اما تفاهم در موضوعات اساسی چیزی است که می‌تواند به شما کمک کند با شریک عاطفی خود رابطه‌ای جدید ایجاد کنید.

هر دوی شما مشتاق شروعی دوباره هستید

وقتی شما و شریک زندگی‌تان هر دو به رابطه قبلی خود فکر می‌کنید و می‌خواهید اقدامات مناسب برای تقویت رابطه فعلی خود انجام دهید، نشانه آن است که می‌توانید بر مشکلات فعلی خود غلبه کنید. مواردی همچون تماس، پیامک، دیدار و توجه، مصداق اشتیاق برای شروعی دوباره هستند.

این نکته را نیز باید در نظر داشت که این اشتیاق، مستلزم اعتراف به این است که هر دوی شما منجر به وضعیت فعلی شده‌اید و هر دوی شما مسئول ایجاد تغییرات هستید.

مشتاق دریافت کمک از یک روانشناس یا مشاور هستید.

ناراضی بودن ازدواج قبلی که منجر به طلاق شده، باعث ایجاد استرس و درد می‌شود. بااین‌حال، اگر از هم جدا شوید و باز تمایل به ایجاد رابطه‌ای جدید با شریک عاطفی قبلی خود داشته باشید، داشتن یک‌راهنما ضروری است. درمان فردی و همچنین مشاوره به طرفین درگیر در رابطه می‌تواند به شما در حل تعارضات و تصمیمات کمک کند.

ما ارائه‌کننده خدمات روانشناسی هستیم. در صورتیکه قصد دارید با شریک عاطفی قبلی خود رابطه‌ای جدید شروع کنید، می‌توانید از طریق شماره تلفن همراه در پایین سایت با ما تماس بگیرید. پس از بررسی‌های اولیه، می‌توانید نوبت خود را رزرو کنید. دکتر در جلسه اول و پس از شنیدن حرف‌های شما و شریک عاطفی‌تان، میزان جلسات لازم و نقشه مسیر برای رسیدن به یک‌راه حل درست و سازنده را توضیح خواهد داد.

شریک عاطفی شما همیشه به دنبال بهانه‌ای برای ملاقات با شما است

چنین جلسات «غافلگیرکننده‌ای» را می‌توان با تمایل شریک عاطفی قبلی‌تان برای دیدن شما توضیح داد، زیرا او دل‌تنگ شما شده و احتمالاً از دست دادن شما پشیمان است. بااین‌حال، اگر به نظر می‌رسد رفتارهای او تعقیب و کشیک یا فضولی است که منجر به ناراحتی شما می‌شود، باید با او صحبت کنید. اگر به برگشت تمایل دارد و می‌خواهد که زمان بیشتری را با شما بگذارند، به او گوشزد کنید که رویکرد سالم‌تری داشته باشند.

پشیمانی پس از طلاق

همیشه شما را چک می‌کند.

او در مورد زندگی شما کنجکاو است. او در مورد آشنایان، خانواده و حتی خودتان درباره وضعیت شما، نحوه گذراندن تعطیلات و غیره جویا می‌شود. علاوه بر این، او در مورد زندگی عاشقانه شما و اینکه آیا با کسی قرار ملاقات می‌گذارید می‌پرسد.

بنابراین، در اصل او می‌خواهد همه‌چیز را در مورد شما بداند. وقتی یک ازدواج به پایان می‌رسد، بیشتر افراد سعی می‌کنند به همسر سابق خود فکر نکنند و در عوض ادامه دهند. بااین‌حال، اگر همسر سابق شما هنوز هم می‌خواهد بداند که در زندگی شما چه می‌گذرد، احتمالاً آماده رها کردن آن نیست و می‌خواهد دوباره بخشی از آن باشد.

همسر سابقتان بیشتر از شما تعریف می‌کند.

فرض کنید همسرتان مدام از شما تعریف و تمجید می‌کند، همان‌طور که از زمانی که قرار ملاقات داشتید. در این صورت، او احتمالاً همان استراتژی‌هایی را به کار می‌گیرد که با آن ها رابطه قبلی را شکل داد.

به‌طورمعمول پس از جدایی، زنان لباس یا مدل موی خود را تغییر می‌دهند، وزن خود را کاهش می‌دهند و غیره و مردان نیز در اغلب مواقع دچار بحران روحی می شوند. اگر همسر سابق شما با این شرایط باز هم به دنبالتان باشد و از شما تعریف کند، او دچار پشیمانی پس از طلاق است و دوست دارد رابطه ای جدید شکل دهید.

شخصیت خود را برای شما تغییر می‌دهد

مطمئناً دلیلی برای جدایی شما وجود داشته است. اما پس از طلاق می‌بینید که او تغییر کرده است. به‌عنوان‌مثال، شما اغلب با هم دعوا می‌کنید، زیرا معتقدید همسرتان حرف شما را قبول نمی کند. اما اکنون می‌بینید که او فعالانه به شما گوش می‌دهد، سعی می‌کند موقعیت را درک کند و همه‌چیز را از چشمان شما می‌بیند.

او بابت جدایی عذرخواهی می‌کند و می گوید که مشکلات این رابطه کاملاً تقصیر او بوده است

وقتی همسر سابقتان متوجه شود که عمیقاً از ترک شما پشیمان شده است، بیشتر از آن مایل است که از شما عذرخواهی کند که بسیار شایسته آن هستید. این به این دلیل است که کسانی که می‌خواهند تاوان آزار و اذیت و رها کردن شما در گذشته را بپردازند و دوست ندارند که شما دوباره آزرده خاطر شوید.

همسر سابق شما، جدا از اینکه ملایم تر و دوست داشتنی تر می شود، سعی می‌کند اشتباهات گذشته را با انجام هر کاری که می‌توانند برای خوشحال کردن شما جبران کند. اینها شامل بودن در کنار شما وقتی به کسی نیاز دارید که به او تکیه کنید، جشن گرفتن موفقیت هایتان و نشستن در کنار شما به هنگام بروز مشکلات است.

او بیش از همیشه محبت نشان می دهد.

وقتی شریک قبلی شما می‌خواهد به شما نشان دهد که از کاری که انجام داده پشیمان است، سعی می‌کند شما را به دست بیاورد؛ به همین علت محبت بیشتری از خود نشان می دهد.

برای برون رفت از مشکلات از خدمات مشاوره طلاق کلینک روانشناسی آوان استفاده کنید

او اظهار می کند که دلش برای شما تنگ شده است و عذرخواهی می کند

یکی از دیگر نشانه های پشیمانی پس از طلاق، اظهار دلتنگی نسبت به شما است. او حضوری یا غیرحضوری و به صورت مستقیم یا غیرمستقیم می گوید که دلش برایتان تنگ شده است و دوست دارد که زمان بیشتری را با یکدیگر بگذرانید.

او در نهایت بابت کار اشتباه خود که به شما آسیب وارد کرده عذرخواهی می کند. او به شما می گوید که قصد توضیح دارد. اگر زن یا مردی واقعاً از جدایی از شما پشیمان شود، معمولاً به شما می گوید. بااین‌حال، موضوع می‌تواند بسیار پیچیده‌تر از این باشد، به‌ویژه زمانی که غرور، خجالت یا اعصاب در میان باشد، و او ممکن است رویکرد غیرمستقیم‌تری را انتخاب کند.

ممکن است مدتی گذشته باشد که تصمیم بگیرند شما را رها کنند، اما ناگهان یک پیامک یا پیام خصوصی از همسر سابق خود دریافت می‌کنید که حال شما را می‌پرسد. البته، شما می‌توانید مودبانه و غیرصمیمی رفتار کنید، اما اگر بعد از چند روز متوجه شوید که او دوباره با شما دوستانه رفتار می کند، ممکن است به این معنی باشد که آن‌ها می خواهند با شما رابطه خود را از سر بگیرد.

نتیجه مقاله پشیمانی پس از طلاق

پایان دادن به یک ازدواج یک تصمیم دشوار و سنگین است، اما اگر در حال جنگیدن برای یک زندگی آرام و بهتر هستید یا احساس می‌کنید در رابطه‌ای که در نهایت به شما آسیب می زند گرفتار و ناتوان هستید، منتظر نباشید.

همه ما در مقطعی از زندگی خود از چیزی پشیمان شده ایم. مهم نیست که وضعیت چقدر پیش پا افتاده یا جدی باشد، معمولاً این احساس یکسان است. اگر فکر می کنید می توان ازدواج کنونی تان را نجات داد، یا رابطه از دست رفته ای دارید که یکی از طرفین یا هردو پشیمان و خواهان ایجاد رابطه ای جدید و شروعی دوباره هستید، می توانید با ما تماس بگیرید.

برای مشاوره روانشناسی رزرو وقت یا می توانید از طریق تماس ارسال پیام در واتس اپ : 09900064001

ما ارائه کننده خدمات روانشناسی و مشاوره در رابطه هستیم. برای دریافت خدمات ما کافی است از طریق واتساپ با شماره تلفن همراه قرار داده شده در پایین سایت تماس بگیرید. پس از بررسی های اولیه می توانید نوبت خود را رزرو کنید. دکتر در اولین جلسه و پس از بررسی های لازم و گوش دادن به حرف هر دو طرف، یک مسیر راه مشخص می کند و میزان جلسات کافی را تعیین می کند.

برای پیشگیری از یک ازدواج ناموفق از خدمات مرکز مشاوره ازدواج آوان استفاده کنید.

محمد امین مختاریان

3.2/5 - (12 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نام نویسی

گروه درمانی اضطراب اجتماعی