5 روش برای مدیریت شک و پشیمانی - کلینیک روانشناسی آوان | مرکز مشاوره روانشناختی

5 روش برای مدیریت شک و پشیمانی

فهرست مطالب

گروه ترجمه کلینیک آوان – آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که در مورد اقدامی که انجام داده اید یا تصمیمی که گرفته اید دچار تردید یا پشیمانی شده باشید. احتمالا برای همه ما اتفاق افتاده است. وقتی این اتفاق می افتد می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. بسیاری از ما دوست داریم زمانی که اقدامی انجام شد یا تصمیمی گرفته شد بتوانیم به راه خود ادامه دهیم و به گذشته نگاه نکنیم. با این حال، اغلب گفتن آن آسان تر از انجام آن است.

شک و پشیمانی می تواند ناتوان کننده و همه گیر باشد. در اینجا پنج روش وجود دارد که می توانید برای مدیریت شک و پشیمانی انجام دهید.

درک کنید

درک کنید که این احساسات شدید شک و پشیمانی تا ابد باقی نخواهد ماند، حتی اگر چنین باشد. این احساسات پس از مدتی از بین خواهند رفت. این بسیار مهم است. احساسات می گذرد و زندگی به حالت عادی باز می گردد.

5 روش برای مدیریت شک و پشیمانی
5 روش برای مدیریت شک و پشیمانی

همزیستی کنید

در کنار این احساسات به روال زندگی خود ادامه دهید. از آنها فرار نکنید به خودتان اجازه دهید چند دقیقه آنها را احساس کنید و همانطور که در گیرودار این احساسات شدید منفی هستید، روال عادی زندگی خود را ادامه دهید. اگر می توانید مدتی در کنار احساسات بمانید، به خود اجازه دهید احساس شک و پشیمانی کنید. پانزده دقیقه زمان کافی برای ماندن در این احساسات است.

خود را مشغول کنید

بعد از گذشت زمان (حداکثر 15 دقیقه) کار دیگری انجام دهید. حواس خود را پرت کنید. زندگی خود را انجام دهید و خود را با چیزی مشغول کنید که ممکن است لذت بخش یا سازنده باشد. به کار دیگری مشغول شوید. این به شما کمک می کند تا از این احساسات دشوار عبور کنید و یاد بگیرید که چگونه موقعیت را مدیریت کنید.

تصویر سازی کنید

از صحبت های مثبت با خود استفاده کنید تا به خود یادآوری کنید که بهترین کار را انجام می دهید، هرچند که کامل نیستید. خود را به عنوان انسانی که لازم نیست کامل باشد بپذیرید که اجازه دارید اشتباه کنید. کسانی که شما را دوست دارند و به شما اهمیت می دهند را به خاطر بیاورید. به یاد آوردن تصاویر و افکار عزیزان در زمانی که در هجوم شک و پشیمانی هستید می تواند به شما کمک کند.

5 روش برای مدیریت شک و پشیمانی
5 روش برای مدیریت شک و پشیمانی

فرصت دهید

موقعیت را به عنوان یکی از فرصت هایی برای رشد خود در نظر بگیرید. این تجربیات، اگرچه بسیار دشوار و چالش برانگیز هستند، اما می توانند به شما اجازه دهند تا سطح بیشتری از پذیرش خود و عشق به خود را تجربه کنید. زمانی که پذیرش بیشتری از خود داشته باشید، به شما امکان می دهد تا زندگی شادتر و رضایت بخشی را تجربه کنید.

درمان کنید

درمان، چه به صورت فردی و چه گروه درمانی، مطمئناً می تواند به شما کمک کند تا خود را بیشتر بپذیرید و حتی خودتان را دوست داشته باشید. ایده این است که درمان می تواند شما را به داشتن تجربیات اصلاحی عاطفی و داشتن زندگی شادتر سوق دهد.

منبع: psychology

به این محتوا امتیاز دهید
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نام نویسی

گروه درمانی اضطراب اجتماعی