کارگاه تخصصی تست هوش استنفورد بینه - کلینیک روانشناسی آوان | مرکز مشاوره روانشناختی

کارگاه تخصصی تست هوش استنفورد بینه

فهرست مطالب

  • تعداد جلسات: 2 جلسه
  • مدت زمان: 8 ساعت
  • مناسب برای: فعالین حوزه سلامت روان
  • مدرس: رزا ناجیانی
  • برای اطلاعات بیشتر و شرکت در این کارگاه با شماره تلفن 09900064001 در تماس باشید.

تست هوش استنفورد بینه شامل همه گروه های سنی می باشد و هدف از اجرای آن شناخت نقاط قوت و ضعف افراد است. با اجرای تست استنفورد بینه می توان متوجه شد که هر فرد در چه زمینه ای می تواند عملکرد مناسبی داشته باشد و درچه زمینه هایی عملکردی ضعیف از خود نشان می دهد. در ادامه، با شناخت نقاط قوت و ضعف افراد می توان آنها را در جهتی درست هدایت کرد. به این معنی که اگر فرد دارای توانمندی هایی باشد می توان اقداماتی برای افزایش توانمندی های او انجام داد و برعکس اگر دارای ضعف هایی باشد، می توان اقداماتی در جهت رساندن شخص به سطحی از توانمندی نرمال، اتخاذ کرد.

همچنین، از تست استنفورد بینه می توان برای مشاوره تحصیلی و اختلالات استفاده کرد. برای کودکانی که دارای اختلال یادگیری می باشند، اولین تشخیص باید تعیین هوش نرمال باشد. تست استنفورد بینه نه تنها ابزاری برای تعیین و بررسی هوش می باشد، بلکه قابلیت اختلال یادگیری در زمینه های نوشتن، خواندن و کار با اعداد (ریاضی) را به ما نشان می دهد. با این همه، از تست استنفورد بینه برای تشخیص اختلال بیش فعالی و سایر اختلالات دیگر نیز بطور گسترده استفاده می شود.

بساری از والدین علاقه دارند تا فرزندان خود را در کلاس های متنوعی مانند ورزش، موسیقی، زبان خارجی و… نام نویسی کنند. اما پس از گذشت مدت زمانی متوجه می شوند که فرزند عزیزشان در آن کلاس ها پیشرفتی ندارد. با استفاده از تست استنفورد بینه می توان مشخص کرد چه آموزش هایی می تواند با هوش و توانایی فرزندان تناسب داشته باشد و همچنین می توان دلایل عدم توانایی آنها را متوجه شد و برای برطرف کردن آن اقدام کرد.

شما با حضور در کارگاه تست هوش استنفورد بینه، تمامی نکات مورد استفاده در زمینه اختلال یادگیری، استفاده موثر در زمینه مشاوره تحصیلی و تشخیص نقاط ضعف و قدرت را به همراه اجرا، نمره گذاری، تفسیر و نحوه گزارش نویسی را خواهید آموخت.  

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
هلن

بسیار عالی هستن ایشون فوق العاده

نام نویسی

گروه درمانی اضطراب اجتماعی