مشاوره روانشناسی تلفنی - مشاوره تلفنی خانواده - 09900064001

مشاوره روانشناسی تلفنی

یکی از روش های مهم برای رفع مشکلات افراد و دغدغه های زندگی، تماس با مشاوره روانشناسی تلفنی یا مراجعه به صورت حضوری می باشد. در مشاوره‌ روانشناسی تلفنی، فرآیند صحبت و مکالمه با درمانگر با استفاده از تجهیزات ارتباطی، مانند گوشی تلفن همراه و دیگر تجهیزات تماس های تصویری، مثل اسکایپ یا واتس آپ صورت می پذیرد. با استفاده از این تجهیزات، درمانگر به بررسی حالات روحی بیمار خود و مسائل و مشکلات زندگی  او  می پردازد.

در حال حاضر مشاوره های‌ تلفنی از استقبال زیادی برخوردار شده اند. برخی از افراد مشاوره های روانشناسی تلفنی را به مشاوره های حضوری ترجیح می دهند، چون می توانند تمامی احساسات و مشکلات خود را به راحتی به درمانگر خود بیان کنند. امروزه به دلیل این که تجهیزات الکترونیکی در حال پیشرفت هستند،  افراد زیادی به طور روزمره از این امکان استفاده می‌کنند.

 

مشاوره تلفنی روانشناسی

 

چرا مشاوره روانشناسی تلفنی را انتخاب کنیم ؟

افرادی که امکان مشاوره روانشناسی را به صورت  حضوری ندارند، می توانند از مشاوره روانشناسی تلفنی بهره مند شوند. از جمله علت هایی که افراد مشاوره روانشناسی تلفنی را بیشتر ترجیح می دهند، موارد زیر هستند:

 1. دوری مسافت تا مراکز مشاوره
 2. هزینه های زیاد رفت و آمد به مراکز مشاوره
 3. عدم تمایل به مواجهه ی رودررو با مشاورین
 4. هزینه های بالای جلسات مشاوره ی حضوری نسبت به مشاوره های تلفنی

مزایای مشاوره روانشناسی تلفنی کدامند

مشاوره ی روانشناسی تلفنی یا روانشناس در پاسداران دارای مزیت های زیاد و متعددی می باشد، از جمله مهمترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. صرفه جویی در وقت و زمان: مشاوره روانشناسی تلفنی موجب  استفاده ی بهینه از زمان می شود. به این صورت که، به راحتی می توان از خانه بدون مراجعه به مطب و داشتن وقت قبلی، با درمانگر خود در هر زمان از فرصت های ایجاد شده، در ارتباط با مشکلات خود صحبت کرد. افراد در محل کار خود، می توانند در  بازه ی زمانی ناهار اقدام به  مشاوره با تلفن نمایند. یک خانم خانه دار، در مواقعی که نوزادش در خواب است، می تواند با درمانگر خود صحبت کند.
 2. درمان از راه دور: برخی
 3. از سفرهای کاری، تحصیلی و یا مهاجرت منجر به ناقص ماندن پروسه ی درمان می شود. در مشاوره ی  تلفنی و یا آنلاین بروز این موارد نمی توانند موجب ایجاد اختلال در پروسه ی درمان شوند و  فرد می تواند در هر جایی که است  با درمانگر خود در ارتباط باشد. در همین راستا افرادی که در خارج از ایران زندگی می کنند، می توانند با مشاور خود در ایران به صورت آنلاین در ارتباط باشند.
 4. عدم نیاز به جابه جایی: اکثر افراد و بیماران به دلایل و  علت های گوناگون  قادر به رفت و آمد به کلینیک های مشاوره نیستند. یکی از مهم ترین این موارد هزینه های بالای رفت و آمد به دلیل نداشتن ماشین های شخصی است. این افراد می توانند  از منزل و یا محل کارشان به راحتی با مشاوره تلفنی از خدمات مشاوره روانشناسی استفاده کنند.

 

مزیت های مشاوره ی تلفنی

 

بررسی دیگر مزیت های مشاوره روانشناسی تلفنی

 1. ترس از فضای باز و اجتماع: بعضی از بیماران هستند که  از فضاهای باز و حضور در اجتماع هراس دارند. این افراد متاسفانه در زمان بیرون آمدن از خانه های خود احساس ناراحتی می کنند.  استفاده از مشاوره روانشناسی تلفنی برای رفع مشکلات روحی این افراد بهترین گزینه است.
 2. حریم خصوصی بیشتر: مشاوره روانشناسی تلفنی و آنلاین، از  حریم خصوصی بالاتری برخوردار است. برخی از افراد هستند که از مراجعه به کلینیک های روانشناسی و  مشاوره امتناع می ورزند. چون دوست ندارند که اطرافیان متوجه این کار آن ها شده و بر سلامت روانی آن ها برچسب بزنند. مشاوره های آنلاین و تلفنی  حریم خصوصی بیشتری دارد و هیچ کس متوجه این مشاوره می شود. این کار موجب افزایش امنیت روانی فرد می شود و او می تواند به صورت ناشناس با درمانگر خود در ارتباط باشد.
 3. حق انتخاب گسترده : افراد در روش مشاوره روانشناسی تلفنی، حق انتخاب بیشتری برای انتخاب درمانگر دارند. آن ها می توانند با انجام بررسی ها و تحقیقات لازم، اقدام به انتخاب یکی از بهترین مشاوران کشور نمایند و انتخاب آن ها تنها محدود به مشاوران شهر خودشان نمی باشد.

 

 

چه مشکلاتی می توان با مشاوره روانشناسی تلفنی در میان گذاشت ؟

برخی مشکلات و اختلالاتی وجود دارند که  افراد در بازگو کردن آن ها به صورت حضوری و رو در رو به مشکل برمی خورند، و برای همین خاطر برای استفاده از خدمات مشاوره امتناع می ورزند.

استفاده از خدمات مشاوره روانشناسی تلفنی می تواند به رفع این مشکل کمک کرده و آن ها می توانند به راحتی  و بدون خجالت مسائل خود را با درمانگر خود در میان بگذارند.

موارد و مشکلات زیادی وجود دارند که افراد می توانند آن ها را با مشاوره ی تلفنی حل و فصل کنند. در ادامه به چند نمونه از مشکلاتی که می توان با استفاده از راهکارها و روش هایی که  مشاوره ی روانشناسی تلفنی  مطرح می کند برطرف کرد، اشاره می کنیم. این موارد به صورت زیر هستند:

مشاوره فردی: از مهمترین مشکلاتی که افراد می توانند با استفاده از خدمات مشاوره فردی به صورت غیر حضوری و تلفنی  برطرف نمایند ، به صورت زیر هستند:

 1. برای تغییر افکار منفی و وسواس گونه ای که در شخص ایجاد می شود.
 2. در زمان احساس نیاز به تایید دیگران در زمینه‌های مختلف
 3. تاثیرات مهارت‌های ارتباطی در تصمیم‌گیری افراد
 4. شکست عاطفی و مشکل در روابط عاطفی و عشقی

بررسی دیگر مشکلاتی که می توان با مشاوره روانشناسی آوان در میان گذاشت

مشاوره جنسی :  یکی از اصلی ترین مشکلاتی که به راحتی می توان با استفاده از مشاوره روانشناسی تلفنی رفع کرد، استفاده از خدمات مشاوره جنسی به صورت غیر حضوری است. چون این مسائل به صورت تلفنی راحت تر بازگو می شوند.  متاسفانه نادیده گرفته شدن  مشکلات جنسی از طرف زوجین، منجر به بروز مشکلات زناشویی زیادی می شود. استفاده از خدمات مشاوره تلفنی جنسی می‌تواند تاثیر زیادی در رفع این گونه مشکلات داشته باشد. از جمله مواردی که درمانگر جنسی می تواند اقدام به بهتر شدن آن نماید، به صورت زیر هستند:

 1. مشکلات عملکردی، شامل: دیر تحریک شدن و کمبود میل جنسی
 2. کاهش سردی عاطفی و جنسی زوج
 3. حل مشکلات جنسی رایج در چندین سال گذشته

مرکز مشاوره ازدواج : امروزه متاسفانه به دلیل مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه و بالا رفتن توقعات خانواده‌ها، عدم  امکانات رفاهی لازم، سختگیری‌ افراد را برای انتخاب زوج مناسب بیشتر کرده است. در همین راستا برای داشتن انتخاب صحیح، صحبت با مشاور ازدواج و ارزیابی شدن زوجین برای شروع شناخت، از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است. از جمله مواردی که افراد را مستلزم استفاده از مشاوره ازدواج تلفنی می کند، موارد زیر هستند:

 1. مشاوره در مورد مسائل جنسی قبل از ازدواج
 2. تاثیر شخصیت و ظاهر افراد در تصمیم‌گیری و انتخاب همسر آینده

 

چرا مشاوره روانشناسی تلفنی

 

چرا مشاوره روانشناسی تلفنی در مرکز مشاوره آوان ؟

در صورتی که به مشکلات و مسائلی که در اطرافمان اتفاق می افتند بی تفاوت باشیم، بعد از گذشت مدت زمانی این مشکلات ساده و پیش افتاده، بزرگ و بزرگتر می شوند. سهل انگاری و بی تفاوت بودن در مورد این مسائل منجر به بروز اتفاقات غیر قابل جبران در زندگی می شود.

مشاوره روانشناسی تلفنی آوان کلینک می تواند در حل و فصل کردن این مشکلات بسیار تاثیر بگذارد. علاوه بر این، افرادی که امکان مراجعه به صورت حضوری به کلینیک روانشناسی و مرکز مشاوره آوان را ندارند، و یا بازگو کردن بعضی از مشکلات برای آن ها به صورت  حضوری سخت و غیرممکن است،

می توانند از خدمات روانشناسی این مرکز مشاوره خانواده بهره مند شوند. کلینیک روانشناسی آوان در هر زمینه ای می تواند به صورت تخصصی راهکارها و روش هایی در اختیار شما قرار داده و اقدام به رفع مشکلات شما عزیزان نماید.

لیست مشاوران روانشناسی تلفنی

الهام پیغمبری
روان درمانگر فردی (بزرگسال)
محل فعالیت : تهران - ولیعصر (مرکز)
دکتر ابوالفضل دهپور
مشاور فردی و روانکاو
محل فعالیت : تهران - ولیعصر (مرکز)
دکتر معصومه اسکندری
مشاور فردی و خانواده
محل فعالیت : تهران - ولیعصر (مرکز)
دکتر انوشه امین زاده
اختلالات فردی و مشاوره خانواده
محل فعالیت : تهران - ولیعصر (مرکز)
دکتر هوشنگ اسماعیلی
درمانگر فردی و مشاور خانواده
محل فعالیت : تهران - ولیعصر (مرکز)

مشاوره تلفنی جهت صرفه جویی در زمان و رفت و آمد است و هزینه آن نیز با مشاوره حضوری متفاوت می باشد

رزرو وقت به صورت تلفنی و آنلاین امکان پذیر است شما با مراجعه به قسمت رزرو وقت سایت می توانید اقدام تعیین وقت کنید

آخرین مطالب:

5/5 - (2 امتیاز)
نام نویسی

گروه درمانی اضطراب اجتماعی