کلینیک روانشناسی کرج - مرکز مشاوره و روانشناس در مهرشهر کرج

روانشناس در کرج

در حالی که مرکز مشاوره و کلینیک های روانشناسی بسیاری در سطح شهر کرج و محدوده مهرشهر فعالیت می کنند، اما یافتن یک روانشناس در کرج می تواند چالش برانگیز باشد. بخصوص زمانی که شما هرگز به روانشناس یا کلینیک روانشناسی مراجعه نکرده باشید. در ادامه این مقاله علاوه بر معرفی بهترین روانشناس در کرج، قصد داریم نکاتی را به شما ارائه دهیم تا بتوانید بهترین کلینیک روانشناسی و مرکز مشاوره در کرج و محدوده مهرشهر را که با نیاز های شما متناسب باشد، انتخاب کنید.

 3 گام برای یافتن روانشناس خوب در کرج

این مطلب در دو بخش برای شما آماده شده است که در بخش اول به نحوه جستجوی کلینیک روانشناسی در کرج و انتخاب بهترین روانشناس در کرج می پردازیم. در بخش بعدی بررسی خواهیم کرد که یک روانشناس خوب چه ویژگی هایی را باید با خود داشته باشد تا بتواند ارتباط موثری با مراجعه کننده خود برقرار کند.

انبوهی از مطالعات بالینی گویای این است که روان‌درمانی بسیار مؤثر است و تحقیقات بیشتر و مدرن‌تر نیز نشان می‌دهند که روان درمانی در کمترین حالت به اندازه داروهای ضدافسردگی برای درمان افسردگی و اضطراب در کوتاه‌مدت مؤثر است (بدون عوارض جانبی رایج). همچنین مشخص شده است که روان درمانی به وضوح برای درمان افسردگی و اضطراب در طولانی مدت موثرتر است.

تعداد زیادی مرکز مشاوره، کلینیک روانشناسی و روانشناس ماهر در کرج و مهرشهر وجود دارد، اما چگونه روانشناس یا مشاوری را انتخاب می کنید که برای شما مناسب باشد؟ شما با روانشناسی که انتخاب می کنید همکاری خواهید کرد، بنابراین مهم است فردی را پیدا کنید که برای شما موثر و مناسب باشد. (برای رزرو وقت از طریق نوبت دهی آنلاین اقدام کنید.)

رواشناس در کرج

 

معرفی از طرف دوستان و آشنایان

برای بسیاری از افراد، یافتن درمانگر مناسب با معرفی و توصیه از طرف دوستان، خانواده و پزشک شروع می شود. معرفی روانشناس یا مشاور از طرف افرادی که می شناسید راهی عالی برای یافتن یک درمانگر توانمند است.

با این حال، برخی از افراد تمایل چندانی به معرفی درمانگر از طرف اطرافیان خود ندارند، که می تواند کاملاً درست باشد. بنا به هر دلیلی، اگر که نخواهید کسی از جستجوی شما برای پیدا کردن روانشناس یا مشاور اطلاعی داشته باشد، جستجو برای یافتن یک متخصص روانشناسی در کرج می تواند برای شما بسیار خصوصی باشد.

همچنین ممکن است بخواهید به جای معرفی درمانگر مناسب از طرف دوستان و آشنایان، تحقیقات شخصی و خاصی انجام دهید. شما پس از انجام برخی تحقیقات، می توانید گزینه های خود را با پزشک، دوستان یا خانواده خود در میان بگذارید. 

جستجو روانشناس در مهرشهر کرج

یکی از روش های جستجو برای یافتن روانشناس یا مشاور خوب در کرج جستجو در اینترنت است. شما می توانید از طریق سایت کلینیک روانشناسی آوان با توجه به نیاز خود برای یافتن روانشناس یا مشاور در شهر کرج اقدام کنید و با تعیین وقت بصورت آنلاین یا تلفنی به کلینیک روانشناسی آوان واقع در مهرشهر کرج مراجعه کنید. متاسفانه امروزه با توسعه روز افزون شبکه های اجتماعی در سطح جامعه، شاهد افزایش افراد روانشناس نما هستیم و برای در امان ماندن از گزند چنین افرادی، پیشنهاد می شود به کلینیک هایی مراجعه کنید که همانند کلینیک روانشناسی آوان دارای پروانه فعالیت از طرف سازمان بهزیستی باشند.

از سوابق روانشناس مورد نظر خود آگاه شوید و به دنبال سرنخ هایی بگردید که آیا او برای شما مناسب است یا خیر. به طور کلی باید سعی کنید تا متوجه شوید که آیا می توانید با روانشناس یا مشاور مورد نظر خود راحت باشید و ارتباط خوبی با او برقرار کنید یا خیر. برای این منظور شما می‌توانید با کلینیک آوان به شماره 09900064001 تماس گرفته تا کارشناسان ما بهترین روانشناسی را که با شرایط و نیاز های شما متناسب باشد را معرفی کنند.

تعهد به درک رویکردهای درمانی مدرن

بسیاری از روانشناسان بر رویکردهای درمانی قدیمی و منسوخ تکیه می کنند که با رویکردهای مدرن تر و مبتنی بر شواهد جایگزین شده اند. ایده خوبی است که به دنبال روانشناسی باشید که تعهد خود را به یادگیری، رشد و قرار گرفتن در لبه علم روانشناسی مدرن نشان دهد.

بسیاری از مکاتب علوم روان‌شناسی معتبر وجود دارد، ما شخصاً درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد را تأیید می‌کنیم (اگرچه کمی مغرضانه است!) زیرا این یک رویکرد فوق‌العاده خوب، تحقیق شده و مبتنی بر شواهد برای درمان است. با این حال، بسیاری از مکاتب فکری دیگر برای بررسی وجود دارد و به شرطی که درمانگر شما نشان دهد که متعهد است در تحقیقات روان‌شناختی به روز بماند، انتخاب شما می تواند درست باشد.  (برای رزرو وقت از طریق نوبت دهی آنلاین اقدام کنید.)

9 ویژگی روانشناس خوب در کرج

از نظر مدیران کلینیک آوان، یک روانشناس خوب دارای ویژگی ها و استاندارد هایی می باشد که باعث می شود فرد مراجعه کننده بتواند خروجی خوبی از جلسات مشاوره دریافت کند، اکنون به ویژگی ها و خصوصیات درمانگران مؤثر می پردازیم و خواهیم دید که چه عواملی یک روانشناس را متمایز می سازد؟

1.روانشناس یا مشاور خوب مهارت‌های بین فردی پیچیده‌ای دارد، به وضعیت عاطفی شما حساس است و می‌تواند با گرمی و پذیرش ارتباط خوبی با شما برقرار کنند. آیا شما در مقابل درمانگر خود احساس راحتی می کنید و او را فردی گرم می دانید؟

2.روانشناس خوب اعتماد سازی می کند. مراجعین احساس می کنند درک شده اند و معتقدند که روانشناس یا مشاور می تواند به آنها کمک کند. اگر می خواهید روند درمان به خوبی پیش برود، بسیار مهم است که این احساس را داشته باشید که می توانید به درمانگر خود اعتماد کنید.

3.روانشناس یا مشاور خوب قادر به ایجاد تعاملی می باشد که «اتحاد درمانگر» نامیده می‌شود، به این معنی که می‌تواند پیوندی درمانی پیرامون اهداف و وظایف درمان ایجاد کند و همچنین فضای مشارکتی و هدفمند را تداعی کند. به دنبال درمانگری باشید که این رابطه را در اوایل درمان ایجاد کند و به خوبی پیش ببرد.

4.درمانگر خوب یک طرح درمانی منطبق با توضیحات دارد که برای فرد مراجعه کننده منطقی است. اگر مراجعه کننده احساس کند درک شده و بپذیرد که برنامه درمانی موثر خواهد بود، بهتر به آن پایبند خواهد بود. با روانشناس خود به دنبال برنامه های درمانی خوب و واضح باشید.

5.روانشناس مؤثر بر پیشرفت مراجع کننده خود به روشی صحیح نظارت می کند. بسیار مهم است که یک روانشناس نحوه رفتار مراجعین خود را بسنجد تا پیشرفت واضح باشد. به دنبال روان‌شناسانی باشید که از مقیاس‌های مناسب استفاده می‌کنند، هدفشان را به وضوح مورد بحث قرار می‌دهند و به ابزارهای نظارت بر پیشرفت توجه می‌کنند و رویکرد خود را به نتایج منطبق می‌کنند.

6.یک رویکرد منعطف، کلید درمان و مشاوره خوب است. برای روانشناسان مهم است که بتوانند رویکرد خود را زمانی که کار نمی کند یا پیشرفت خیلی کند است، تطبیق دهند. روانشناس خوب برای اطلاعات جدید باز است، فرضیه ها را آزمایش می کند و مهمتر از همه مایل به قبول اشتباه است.

7.روانشناسان مؤثر از حوزه های دشوار یا دردناک اجتناب نمی کنند و در واقع از نواحی دشوار برای کمک مؤثرتر به مراجعین خود استفاده می کنند. اغلب ما می توانیم از افکار و احساسات دردناک اجتناب کنیم. درمانگران خوب زمانی که مراجعانشان از یک موضوع سخت اجتناب می کنند، تصمیم می گیرند و می توانند به آرامی این حوزه های دشوار را به روشی حرفه ای و مفید بررسی کنند. ممکن است برای برخی افراد ناراحت کننده باشد، اما ویژگی مهم یک درمانگر موثر است.

8.درمانگر مؤثر با امید و خوش بینی ارتباط برقرار می کند. این برای مراجعینی که به خوبی پیشرفت می کنند نسبتاً آسان است، با این حال، کسانی که مشکلات شدید ویا مزمن دارند، شاید بیشتر به امید و خوش بینی نیاز داشته باشند. درمانگران با رویکرد ACT عاشق کار با مراجعینی هستند که در سایر رویکردها شکست خورده اند. آنها خوب می دانند چه رویکردی کار نمی کند و مشتاق هستند رویکردی جدیدی را امتحان کنند! درمانگران مؤثر، تلاش ها را تصدیق می‌کنند و در عین حال امیدی را ایجاد می‌کنند.

9.روانشناسی رشته ای است که به سرعت در حال رشد است، تحقیقات قوی تری دائما در حال انجام است که به ما کمک می کند تا بدانیم بهترین رفتار با مراجعین چگونه است. یک روانشناس خوب با آخرین و بهترین تحقیقات ممکن مرتبط با مشتریان خود همراه می باشد. به دنبال درمانگرانی باشید که متعهد به ماندن در لبه علم روانشناسی هستند.

اینها 9 ویژگی هستند که یک روانشناس خوب را در درمان مراجعین خود مؤثر می کند. از نظر ما، مشاوره و درمان می‌تواند سرمایه‌گذاری فوق‌العاده‌ای برای رشد، سلامتی و شادی باشد و مهم است درمانی را انتخاب کنید که در رسیدن به اهدافتان مؤثر باشد. اگر با یک روانشناس جدید شروع می کنید یا به دنبال دکتر روانشناس خوب در کرج و مهرشهر هستید، می توانید از این 9 ویژگی که بخشی از استاندارد های کلینیک روانشناسی آوان می‌باشند استفاده کنید تا بدانید که آیا آنها در کمک به شما موثر هستند یا خیر.  (برای رزرو وقت از طریق نوبت دهی آنلاین اقدام کنید.)

 

لیست بهترین روانشناس کرج

متخصصی در این گروه وجود ندارد

دکتر روانشناس خوب در کرج

اکنون با در نظر گرفتن نکاتی که در ابتدای مطلب برای انتخاب روانشناس خوب گفتیم، آیا می توانیم یک روانشناس خوب در کرج پیدا کنیم؟ به نظر ما کلینیک روانشناسی آوان در مهرشهر کرج یکی از بهترین کلینک های روانشناسی در شهر کرج و منطقه مهرشهر می‌باشد. برای آشنایی با این مرکز مشاوره و روانشناسی و خدماتش، پیشنهاد می‌شود بخش بعدی این مطلب را مطالعه کنید:

معرفی کلینیک روانشناسی آوان در مهرشهر کرج

کلینیک مددکاری و روانشناسی آوان در سال 96 در تهران تأسیس شد و تأکیدش بر کاهش آسیب های اجتماعی با کمک به زنان بی سرپرست و بدسرپرست بود. البته خدمات این مرکز الزاما محدود به این جامعه هدف نمی‌باشد و هر شخصی که در یکی از زمینه های تخصصی زیر نیاز به مشاوره، راهنمایی و یا کسب اطلاعات داشته باشد می تواند از خدمات مرکز روانشناسی آوان در مهرشهر کرج استفاده کند:

این بخش از خدمات (مشاوره خانواده و ازدواج) شامل این نوع مشاوره‌ها می‌شود: مشاوره طلاق، مشاوره ازدواج، زوج درمانی، مشاوره خانواده و مشاوره جنسی

روانشناس در مهرشهر

خلاصه و نتیجه گیری

با مطالعه این مطلب دانستیم که چطور یک روانشناس خوب یا کلینیک روانشناسی در شهر کرج پیدا کنیم. همچنین با کلینیک روانشناسی و مددکاری اجتماعی آوان که به جرئت یکی از بهترین کلینیک های محدوده پاسداران تهران و مهرشهر کرج است آشنا شدیم.  (برای رزرو وقت از طریق نوبت دهی آنلاین اقدام کنید.)

بله شما در کلینیک روانشناسی آوان می توانید از مشاوره تلفنی و آنلاین نیز بهره مند شوید.

رزرو وقت به صورت تلفنی و آنلاین امکان پذیر است شما با مراجعه به قسمت نوبت دهی آنلاین سایت می توانید اقدام به تعیین وقت کنید.

به این محتوا امتیاز دهید
نام نویسی

گروه درمانی اضطراب اجتماعی