گوش دادن به موسیقی در هنگام رابطه جنسی - کلینیک روانشناسی آوان | مرکز مشاوره روانشناختی

گوش دادن به موسیقی در هنگام رابطه جنسی

فهرست مطالب

کلینیک روانشناسی و مددکاری آوان – موسیقی توانایی القای احساس لذت را دارد و اگر موسیقی با رابطه جنسی مرتبط شود، می تواند به رضایت جسمی و روانی نیز بیفزاید. گوش دادن به موسیقی باعث ترشح دوپامین می شود که باعث اعمال لذت و تحریک برانگیختگی می شود و در هنگام رابطه زناشویی می تواند تجربه ای منحصر به فرد را رقم بزند.

گوش دادن به موسیقی ضربان قلب و تنفس را افزایش می دهد و لذت از موسیقی می تواند بدن را برای لذت جنسی آماده کند. به گفته دکتر رواندا فریمن، روانشناس مغز و اعصاب، موسیقی تأثیر مستقیمی بر روی لذت، پیوند و سیستم های لیمبیک مغز دارد. فراتر از دوپامین تولید شده، چندین مزیت اجتماعی-روانی در رابطه با ترکیب رابطه جنسی و موسیقی وجود دارد.

9 دلیل اینکه چرا موسیقی می تواند رابطه جنسی را بهبود بخشد.

  1. پخش موزیک هنگام داشتن رابطه جنسی می تواند باعث کاهش مقاومت شود. یک احساس خودجوش و آزاد کننده در ارتباط با گوش دادن به موسیقی وجود دارد که می تواند منجر به آزاد شدن مقاومت های جنسی شود. شاید این باعث شود شما خودجوش و پرماجرا باشید و روش های جدیدی را برای افزایش تجربه جنسی امتحان کنید.
  2. موسیقی نه تنها می تواند مقاومت جنسی را کاهش دهد، بلکه نشان داده شده است استرس را که می تواند مانع تحریک و لذت جنسی شود نیز کاهش می دهد.
  3. گوش دادن به موسیقی در هنگام رابطه جنسی می تواند از عصبی شدن جلوگیری کرده و فرد را از افکار منفی مانند نگرانی در مورد تصویر بدن یا عملکرد جنسی دور کند.
  4. جدا از حواس پرتی، موسیقی می تواند به شما کمک کند تا روی فعالیت جنسی خود تمرکز کنید. کدام شریک زندگی نمی خواهد معشوقش بیشتر روی او متمرکز شود؟
  5. موسیقی پیوند است و احساس افزایش پیوند با شریک زندگی می تواند صمیمیت و در نتیجه لذت جنسی را افزایش دهد.
  6. ریتم های موسیقی می توانند ریتم های حرکتی را القا کنند. ریتم خوب موسیقی ممکن است به عملکرد و افزایش رضایت جنسی کمک کند. به ویژه در صورتی که بی نظمی حرکتی به وجود آمده باشد بسیار مفید است.
  7. موسیقی به خودی خود جدا از کاهش استرس، تأثیرات بسیاری بر سلامتی ما دارد. گوش دادن به موسیقی می تواند اعتماد به نفس ایجاد کند. اعتماد به نفس در رابطه جنسی باعث افزایش عملکرد و رضایت می شود.
  8. موسیقی می تواند با ایجاد خلق و خوی درست، رابطه جنسی را پیش ببرد. به خصوص اگر برخی از مشکلات مربوط به میل جنسی پایین باشد. با این حال، مسلماً مسائل مربوط به میل جنسی کم ممکن است نشان دهنده مسئله جدی تری باشد که نیاز به مشارکت متخصصان بهداشت روان دارد و با گوش دادن به موسیقی مورد علاقه شما حل نمی شود.
  9. این فقط تحریک جسمی نیست که می تواند همراه با موسیقی در اتاق خواب افزایش یابد. موسیقی به افزایش برانگیختگی عاطفی کمک می کند و به افزایش دفعات رابطه نیز کمک می کند.

همه افراد در هنگام سکس دوست ندارند صدای موسیقی پخش شود. برخی ممکن است صدای موسیقی را باعث حواس پرتی بدانند. بعضی ها برای تحریک یا برانگیخته شدن خود نیاز به شنیدن صدای لذت طرف مقابل خود دارند و صدای موسیقی ممکن است باعث پوشش صدای لذت و تنفس عمیق شریک زندگی شود. بنابراین چنین افرادی در هنگام رابطه جنسی هیچ گونه رضایتی از پخش موسیقی ندارند.

گوش دادن به موسیقی که بیشترین لذت را به شما می دهد، می تواند به نوبه خود لذت عاطفی و جنسی بیشتری را برای شریک زندگی شما ایجاد کند. موسیقی می تواند از نظر جسمی و روانی به افزایش احساس رفاه جنسی کمک کند.

برای مشاوره جنسی یا سکس تراپی با شماره تلفن 09900064001 تماس بگیرید.

محمد امین مختاریان

مطالب مرتبط:

رابطه جنسی، با صدا یا بی صدا؟

رابطه جنسی با چشم بسته یا باز؟

وقتی شریک زندگی شما رابطه جنسی بیشتر یا کمتری می خواهد.

4.5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک در
اطلاع از
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نام نویسی

گروه درمانی اضطراب اجتماعی